Gondolatok az időszakos fűtéscsökkentésről
2019/3. lapszám | Chiovini György | 965 |
Figylem! Ez a cikk 6 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).

A fűtés feladata az épület hőveszteségének pótlása. Ha a bevitt hőmennyiség azonos a hőveszteséggel, az épületben, fűtött helyiségben állandó hőmérséklet tartható. Ezt úgy választjuk meg, hogy komfortos legyen a hőérzetünk. Ez az egyik és egyben a legfontosabb szempont.Van egy másik szempont is. Takarékoskodjunk, ne költsünk többet a fűtésre a valóban szükségesnél. Természetesen nem úgy, hogy engedünk a komfortból.
A költség a fűtési célú hőtermeléstől, az pedig a hőveszteségtől függ – most más tényezőket figyelmen kívül hagyva. Az értelmes takarékosság közismert módja a fűtött helyiségben a hőmérséklet csökkentése. Ezzel csökkentjük a hőveszteséget, melyet a belső és külső hőmérséklet különbsége okoz. Ismét egy egyszerűsítéssel élve, 1 ºC-os belsőhőmérséklet-csökkenéssel 6%-os hőveszteség-csökkenést nyerünk. Lakóépületben, középületben vannak olyan időszakok, amikor elfogadható egy bizonyos hőmérséklet-csökkentés. Hogyan valósítható ez meg, mennyit takarítunk meg vele?
A cikk még 18 529 karakternyi szöveget tartalmaz.
A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.
Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, itt tud bejelentkezni.
Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?
990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!
Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?
1990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.
Legyen ön is előfizetőnk!
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.