Nyomásszabályozók ivóvízhálózatokon
2020/9. lapszám | Lantos Tivadar | 8195 |
Figylem! Ez a cikk 5 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).

A nyomáscsökkentő szelep (PRV) működését gyakran még a szakemberek sem ismerik igazán. Pedig a működési elve elég egyszerű: csökkenti az épületen belüli csőhálózatból, vagy a megnövelt tápellátásból származó bejövő nyomást. Célja nyilvánvaló: olyan mértékben korlátozni a víz nyomását, hogy az ne legyen káros a fűtési és az ivóvízrendszer alkatrészeire, hogy ne menjenek idő előtt tönkre a csövek és tömítések.
A PRV segítségével beállítható a kívánt nyomásérték, de nem mindegy, hogy dinamikus vagy statikus nyomásértékekről beszélünk. Ha a nyomáskülönbség túl magas, megakadályozhatja a vezérlőszelepek működését, valamint a csapokból, vagy más kiömlőből kifolyó víz túlságosan erős lehet, amely lokális elázásokat, kellemetlenségeket okozhat.
A cikk még 8 291 karakternyi szöveget tartalmaz.
A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.
Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, itt tud bejelentkezni.
Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?
990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!
Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?
1990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.
Legyen ön is előfizetőnk!
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.