Barion Pixel

VGF&HKL szaklap

Tanulni kell!

2002/11. lapszám | VGF&HKL online |  2334 |

Figylem! Ez a cikk 23 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).

Egy fürdőszobaszalonban hallottam a következő párbeszédet, mely egy gépészkivitelező és az építtető között zajlott. A vita egy sarokkád beépítése körül folyt. A szalonban egy modern, úgynevezett alsó hidas kádperem-rendszer volt látható.

Ezeknek a rendszereknek sajátossága, hogy van egy szerkezet (alsó híd), mely tartja a gyárban készre szerelt, nyomáspróbázott szerelvényeket. Így beépítésük során csak a hideg és meleg vizet kell odavezetni.

Azt mondja az építtető:
– Kérem, nézze meg ezt a különleges kádperemrendszert! A feleségemnek ez tetszik a leginkább.
– Sajnálom – mondja a kivitelező –, de fogalmam sincs, hogy ezt hogyan kell beépíteni.
– Miért, ez olyan bonyolult a dolog?
– Nem tudom, amikor a mestervizsgára készültem, még nem volt ilyen. Eddig csak hagyományos falsíkra szerelhető kádtöltőt szereltünk, és önnél is úgy van előkészítve a szerelés.
– És nem alakítható át úgy, hogy ezt építsék be? – kérdezi ingerülten az építtető.
– Hát… az még egy nap, és akkor nem leszünk készen az ígért határidőre, és még anyagot is vennem kell.
– Jó, jó, akkor marad a hagyományos megoldás.

A másik történetben egy falsík alatti csaptelep beépítése okozta a problémát. Egy vizesblokk felújítása során a vízszereléskor beépítésre kerültek a speciális beépítő testek, azután pedig jött a csempézés. Mikor készen lettek, szóltak a gépészkivitelezőnek, hogy jöhetnek szerelvényezni. Akkor csodálkoztak a kollégák, hogy a látható rész nem éri el a beépítőtestet. Azonnal hívták a gyártó képviseletét, hogy segítsenek megoldani a problémát. A gyártó, mivel nem egyedi esetről volt szó, felkészült volt a feladat megoldására, ugyanis rendelkezik különböző hoszszabbítóval.

Czikkely Tibor