Barion Pixel

VGF&HKL szaklap

Épületgépész technikusképzés iskolánkban

Mézes József igazgató, Veszprémi Szakképzési Centrum Öveges József Szakképző Iskolája és Kollégiuma, Balatonfűzfő

2016/7-8. lapszám | VGF&HKL online |  910 |

Épületgépész technikusképzés iskolánkban

Az épületgépészeti ágazati képzés 2014-ben indult intézményünkben, szakközépiskolai, nappali képzési formában. A 4 éves képzés szakmai érettségi vizsgával zárul, ezt követően 1 éves technikusi tanulmányokkal épületgépész technikusi oklevelet szerezhetnek tanulóink. A 2016/2017-es tanévtől a képzést szakgimnáziumi formában, szintén 4+1 éves rendszerben indítjuk.

A képzési szak elindításakor döntésünkben a legfontosabb érv az volt, hogy az intézmény nagy hagyományokkal rendelkező gépészeti képzéseit kiegészítsük egy modern, a mai kornak megfelelő új szakmával. Mivel a munkaerőpiacon is keresett szakemberek képzéséről van szó, ezért a diákok számára is vonzó lehet.

A teljes cikket csak előfizetőink olvashatják, bejelentkezés után.

Ha van előfizetése, .
Még nem előfizetőnk? Válasszon előfizetési konstrukcióink közül!

Előfizetés

KépzésOktatás