Kondenzációs gyűjtőkémények megvalósításának lehetőségei
2017/4. lapszám | Szabó Tamás | 1354 |
Figylem! Ez a cikk 7 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
Az építőipar lassú fellendülésével ismét elkezdődtek a többszintes, többlakásos társasházak építései is.
A válságot megelőző időszakban számos helyen az építtetők a központi kazánházak létesítését preferálták, amelyek a későbbiekben bizonyos okok miatt több problémát is okoztak (helytelen tervezés, továbbra is magas költségek a lakóknak, négyzetméter alapú elszámolás a pontatlan mérések miatt stb.).
A mostani tapasztalatok azt mutatják, hogy a beruházók a központi hőtermelő berendezések helyett számos esetben a lakásonként egyedi kombi kondenzációs gázkazánokat választják, ezzel is próbálva igazodni a leendő tulajdonosok igényeihez, elvárásaihoz. Mindenki annyit fizet, amennyit elhasznál, így nincsen a továbbiakban semmilyen elszámolási vita. Persze az ilyen lakásokat magasabb áron is tudják kínálni a piacon, arról nem is beszélve, hogy ha egy lakás kazánja megy tönkre, az nem érinti a többi lakót.
A lakásonkénti hőtermelőknek beruházási szempontból egy hátulütője van, a drága négyzetméterár, így egyesével a lakásonkénti égéstermék-elvezetők létesítése nagyon ritkán jön szóba. Marad a gyűjtőkémény!
A cikk még 6 004 karakternyi szöveget tartalmaz.
A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.
Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, itt tud bejelentkezni.
Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?
990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!
Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?
1990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.
Legyen ön is előfizetőnk!
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.