Barion Pixel

VGF&HKL szaklap

Technológia

Légbeszívó szelepek a gyakorlatban

2017/4. lapszám | Gémes Attila |  16 557 |

Figylem! Ez a cikk 7 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).

Légbeszívó szelepek a gyakorlatban

A lefolyócsövekben áramló közeg a rendszerben lévő levegőt is mozgásra készteti, ami a légnyomásviszonyok kisebb-nagyobb ingadozását okozza. A helyiség és a szennyvízelvezető hálózat légterét vízbűzzárak választják el. Ha szabványnak megfelelő lefolyók kerültek beépítésre, tartalmaznak is annyi vizet, amennyi elegendő ellenállással rendelkezik a helyiség és a csővezeték légterének nyomáskülönbségével szemben.

Mikor nem kell légbeszívó szelep?

A szennyvízelvezető rendszerek hatékony működése érdekében tervezéskor, beépítéskor biztosítanunk kell több fontos feltételt. Optimális esetben a gravitációs lefolyórendszerekben áramló közeg a csőkeresztmetszet maximum 50%-át töltheti ki, valamint biztosítanunk kell egy minimális áramlási sebességet is annak érdekében, hogy elkerüljük a szennyeződések csőfalakra tapadását (ülepedését). Ezeket a feltételeket a teremtett körülmények képesek biztosítani. A csőkeresztmetszetek legyenek összhangban a keletkező szennyvíz mennyiségével, az oldalági vezeték kiterített csőhossza 4 m-nél ne legyen nagyobb, és a vezeték rendelkezzen minimum 1% lejtéssel is. Ezen kívül a minimálisra érdemes csökkenteni a 90°-os ívek számát és az oldalágba épített bukószakaszok hosszát is (a szabványban maximum 1 m).

A cikk még 7 024 karakternyi szöveget tartalmaz.

A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.

Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, .

1 cikk 990 Ft

Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?

990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!

Megveszem
ezt a cikket

1 lapszám 1990 Ft

Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?

1990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.

Megveszem
ezt a lapszámot

1 éves előfizetés 9990 Ft

Legyen ön is előfizetőnk!

A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.

Érdekel az
előfizetés

Szerelvények