Figylem! Ez a cikk 6 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
A Magyar Épületgépészek Napja, a MÉN 22 sikeres év után 2018-ban jelentősen továbbfejlődve országos helyszínekkel bővülő rendezvénysorozattá, Országos Magyar Épületgépész Napokká alakult, megtartva a megszokott magas szintű szakmai és szórakoztató programjait.
Számos gyártó, oktatási intézmény, kereskedő cég érezte magáénak az eseményt, és rendezett szakmai napot, oktatást, nyitott kaput, termékakciót, ezzel is emelve rangját és megbecsülését a szakmának. A programok az épületgépészet szinte minden szakágában tartogattak érdekességeket. Az „épületgépész” hét hivatalos megnyitó programjának 2018. november 26-án a Szolnoki Szakképzési Centrum Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakgimnázium és Szakközépiskola adott helyet. Az Épületgépészeti Múzeum Miskolcon és Székesfehérváron avatott múzeumi sarkot.
Néhány érdekesség az események közül
Murányi Kft. – Pécs: Kazánboncolás. Előadás hangzott el a gáztüzelési kazánok alkotórészeiről és működéséről, majd a kazánok alkotórészeinek fizikai bemutatása következett.
Rati Kft. – Komló: előadások a cég tevékenységéről, a különleges épületgépészeti rendszerekről. Ezeket gyárbejárás követte.
A Budapesti és Pest Megyei Kamara mindkét budapesti napra szervezett szakmai továbbképzést.
Műegyetemi kísérő szakmai rendezvények újszerű szakmai programokkal zajlottak. A Magánépíttetők Fórumát nagy érdeklődés kísérte Az építő közösség szervezésében. Sokan kihasználták a személyes konzultáció lehetőségét is a jelen lévő kiállítókkal.
A passzív tűzvédelem volt a téma a HILTI Hungaria és az MMK ÉgT rendezvényén. A tűzvédelem napjainkra önálló mérnöki tudományággá nőtte ki magát.
Gázfelhasználó berendezések létesítése – a MÉGSZ szervezésében zajlott. Az előadás a hatályos MBSZ legfontosabb tervezett változtatásait ismertette.
A Levegő-víz hőszivattyú kivitelezői, tervezői ankét a VGF szaklap szervezésében zajlott. Öt szakember öt különböző szempontból tartott előadást a levegő-víz hőszivattyúkról.
A diplomadíj és szakdolgozat pályázaton 2018. évben diplomát szerzett 11 mérnök vett részt. A győztesek:
Nemzetközi PhD-konferencia is megrendezésre került 12 előadóval.
A kiállítás helyszínét idén a BME „E” épület szolgáltatta, amit a kiállítók nagy örömmel fogadtak. Az előadótermek közelsége miatt a nap folyamán pezsgő szakmai beszélgetések és örömteli találkozások zajlottak. Az I. Országos Magyar Épületgépész Napok záróeseménye a XIII. Épületgépész Bál, az épületgépész társadalom egyik legkiemelkedőbb társasági rendezvénye volt, ahol a szórakoztatáson túl az országos díjak átadására is sor kerül 2018. november 30-án este. Mint sok éve, idén is az InterContinental Hotel bálterme szolgált helyszínül. A bált Nagy Gyula a Magyar Mérnöki Kamara elnöke nyitotta meg.
Díjazottak és díjátadók
Sor került az Év Emberei díjak, valamint az Épületgépészetért, a Meszlényi Zoltán és a Macskásy Árpád díjak átadására is. Az Év Épületgépész Tervezője Lucz Attila lett; az Év Épületgépész Oktatója díjat Petrikó László kapta; az Év Épületgépész Mérnöke címet Kisapáti Szilárd nyerte; az Év Épületgépész Kivitelezője cím Cajnkó Alfrédot illette. Az Év Épületgépész Márkaképviselője Mucsi Ádám lett; az Épületgépészetért Díjat Király Tamásnak ítélte a zsűri; a Meszlényi Zoltán Díjat Kocsis István kapta; a Macskásy Árpád Életmű Díjat Görgey Péterné Bihari Erzsébet vehette át; a Macskásy Árpád Alkotói Díjjal pedig dr. Kalmár Ferenc munkáját ismerte el a zsűri.
Köszönet a fő támogatónak, az ENSI Kft.-nek és minden támogatónak, a rendezvényeken szerepet vállalóknak, hogy a szakmánk iránt érzett felelősségvállalással megteremtették a lehetőségét az „épületgépész hét” megvalósításának!
A Magánépíttetők Fórumán szinte megtelt az előadóterem