Az épület, mint energiatároló
2023/11. lapszám | Szebellédi Tamás | 625 |

Főként a napelemes rendszerek kapcsán gyakran hallani, olvasni arról, hogy a megtermelt energiát elektromos akkumulátorokban lehete tárolni. Sokkal kevesebb szó esik róla, hogy az energiatárolásnak van egy ennél egyszerűbb, de éppúgy hatékony módja, ez pedig az aktív födémek által végzett temperálás. Az épületszerkezet mint hőtároló növeli a megújuló energia felhasználásának lehetőségét.
A zöld energiák rendelkezésre állása időben nem esik egybe az épületek energiaszükségletével, így viszonylag kis hányadukat fogyasztjuk el egy időben a termelésükkel. Emiatt a megújuló energiatermelés potenciáljának általában csak viszonylag kis hányada kerül felhasználásra. Az épületszerkezet vasbeton elemei megfelelő és költséghatékony tárolót jelentenek a megújuló energiából származó energia számára úgy a nyári, mint a téli időszakban.
A cikk még 5 966 karakternyi szöveget tartalmaz.
A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.
Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, itt tud bejelentkezni.
Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?
990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!
Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?
1990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.
Legyen ön is előfizetőnk!
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.
energiahatékonyságfelületfűtésfelülethűtés