Barion Pixel

VGF&HKL szaklap

Google Kiemelt hírek

Szakmakörnyezet

Így nem lesz drága a kár

Kötelező kivitelezői és tervezői felelősségbiztosítás épületgépészeknek

2026/6. lapszám | Horváth Zsuzsanna Zagyi Attila |

Így nem lesz drága a kár

Egy épületgépészeti hibánál a kár nem mindig áll meg a javítás költségénél. Egy rossz kötés, hibás beszabályozás, alulméretezett rendszer vagy nem megfelelően beépített alkatrész komoly következményekhez vezethet. Lehet belőle beázás, gépkárosodás, fűtési vagy hűtési probléma, szolgáltatáskimaradás, többletköltség vagy hosszú vita a felelősségről. A kötelező kivitelezői és tervezői felelősségbiztosítás fontos alap. De önmagában nem jelenti azt, hogy minden épületgépészeti kockázatra megfelelő választ ad. A biztosítás megléte csak az első kérdés. Legalább ilyen fontos, hogy pontosan mire szól, milyen időszakra vonatkozik, milyen károkat térít, és milyen limitekkel működik.

Épületgépészeti cégeknél az egyik legfontosabb pont a biztosított tevékenység meghatározása. Nem elég, ha a vállalkozásnak van valamilyen építőipari vagy mérnöki TEÁOR-kódja. A biztosításnak a ténylegesen végzett tevékenységhez kell igazodnia. Más kockázatot jelent a víz-, gáz-, fűtés- és légkondicionáló-szerelés, és megint mást az épületgépészeti tervezés. És megint más a karbantartás, az üzemeltetés, a hibaelhárítás, a beszabályozás vagy egy teljes gépészeti rendszer fővállalkozói koordinációja.

A cikk még 5 903 karakternyi szöveget tartalmaz.

A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.

Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, .

1 cikk 990 Ft

Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?

990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!

Megveszem
ezt a cikket

1 lapszám 1990 Ft

Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?

1990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.

Megveszem
ezt a lapszámot

1 éves előfizetés 13 990 Ft

Legyen ön is előfizetőnk!

A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.

Érdekel az
előfizetés

biztosítás

Kapcsolódó

Nem a hiba a legdrágább

Nem a hiba a legdrágább

Gépész kivitelezőként nem az a kérdés, van-e biztosítása – hanem az, hogy mire nem fizet

Bár kötelező, kivitelezők tízezreinek mégsincs biztosítása

Bár kötelező, kivitelezők tízezreinek mégsincs biztosítása

A renitens vállalkozásokat törölhetik a cégjegyzékből; lapunk ezúttal is segít a szerződések meg- vagy újrakötésében