Gyakorlatban felmerülő problémák a klímás jogszabályok körül
2016/7-8. lapszám | Lantos Tivadar | 1074 |
Figylem! Ez a cikk 8 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
Annak jártunk utána, hogy egy HLH-I-es kategóriával rendelkező, kereskedelmi és kivitelezői tevékenységet egyaránt folyató céget hogyan érintenek a sokszor túlságosan is bürokratikusnak tűnő „klímás” jogszabályok. A Cool Airconditional kft. több mint 20 éve van a piacon, vezetője, tulajdonosa, Medgyesi Tamás jól ismeri, átlátja a helyzetet. Vele beszélgettünk a jogi szabályozásról.
Ambivalens érzések
A HLH rendszer egyaránt érinti a kereskedelmet és a kivitelezést is. A cég klímaberendezéseket, hőszivattyúkat, ezzel összefüggésben épületgépészeti rendszereket forgalmaz, telepít, kivitelez. – Ha őszinte akarok lenni, akkor kettős érzés van bennem a minket érintő HLH jogi szabályozással szemben. Egyrészt, mint a magára szakmai szempontból valamit is adó cég képviselője, azzal a gondolattal értek egyet, hogy egy megfelelően szigorú szabályozásnak segítenie kell a tisztességes piaci szereplőket. Fontos, hogy valóban olyan szakemberek és cégek legyenek jelen a piacon, akik nagy biztonsággal képesek az adott feladatokat megfelelő műszaki színvonalon elvégezni, és munkájukra garanciát vállalnak. Bár a HLH rendszer elsősorban környezetvédelmi szempontok szerint közelíti meg a szabályozás kérdéskörét, erre a feladatra elvileg megfelelne. Ha valaki be akarja tartani a környezetvédelmi előírásokat, elengedhetetlen, hogy megfelelő szakmai felkészültséggel rendelkezzen ezen a területen. Azonban egy szabályozás mindig addig jó és elfogadható, ameddig nem kerekedik felül az üzleti, szakmai szempontokon, úgy segíti a megfelelő szakmai színvonal érvényesülését, hogy eközben a lehető legkevésbé akadályozza a mindennapi munkát. A most – elméletileg – hatályban és érvényben lévő „klímás” jogszabályok Magyarországon túlmutatnak az ésszerűség és a mindennapi használhatóság határain – mondja Medgyesi Tamás.
A cikk még 8 614 karakternyi szöveget tartalmaz.
A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.
Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, itt tud bejelentkezni.
Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?
990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!
Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?
1990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.
Legyen ön is előfizetőnk!
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.