Barion Pixel

VGF&HKL szaklap

ÉpületgépészetTechnológia

Duna Aréna

Építmény és költészet

2017/9. lapszám | Lantos Tivadar |  8355 |

Figylem! Ez a cikk 7 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).

Duna Aréna

Magyarország a negyedik legsikeresebb nemzet az úszást tekintve az olimpiák történetében, csak az USA, Ausztrália és a volt NDK előz meg bennünket. Ez a tény és Mexikó visszalépése is közrejátszott, hogy idén mi rendezhettük az úszó világbajnokságot. Az esemény központi helyszíne az egykori Dagály Strandfürdő helyén megépült Duna Aréna volt. Az impozáns épületen 600 mérnök és több ezer kivitelező dolgozott, hogy időben elkészüljön, és méltó színhelye legyen a rangos eseménynek.

Világszintűt alkotni

Mielőtt körbejárnánk, és közelebbről is bemutatnánk olvasóinknak a magyar úszósport szentélyét, a vezető építész tervezőkkel beszélgettünk. Az épület megálmodója a NapurArchitect Kft. vezetője, dr. Ferencz Marcel építőművész volt, mint alkotó építész. Az épület költői gondolatait a száraz mérnöki gyakorlatra dr. Détári György ültette át, szintén a NapurArchitecttől. – Irodánk alapvetően családi tradíciókra épül, a ’90-es évek elején édesapám, prof. Ferencz István alapította a céget. Ő építette fel a szakmai renoméját a kis vállalatnak, amelyhez jómagam 10 évvel az indulás után, az egyetemi tanulmányaim befejeztével csatlakoztam. Később kiváló tanítványom és ma már kollégám, Détári György is követett. Hárman alkotjuk a cég vezetését. Édesapám adta a nevét a cégnek; a Napur egy titokzatos név, soha nem árulta el a jelentését. Célkitűzése volt az a fajta minőség, amihez sokat és nagy elhivatottsággal kell dolgozni. Világszínvonalat kért tőlünk a munkában, és a szemünk előtt mindig is az a cél lebegett, hogy valami világszintűt alkossunk. Rengeteg tapasztalatot szereztünk, amihez kísérletek, pályázatok és persze kudarcok is kellettek. De sikerült elérnünk a csúcsot azzal, hogy a Néprajzi Múzeum pályázatával a világ 10 legnagyobb építészeti irodáját magunk mögé utasítottuk – mondta el Ferencz Marcel.

A cikk még 21 654 karakternyi szöveget tartalmaz.

A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.

Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, .

1 cikk 990 Ft

Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?

990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!

Megveszem
ezt a cikket

1 lapszám 1990 Ft

Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?

1990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.

Megveszem
ezt a lapszámot

1 éves előfizetés 9990 Ft

Legyen ön is előfizetőnk!

A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.

Érdekel az
előfizetés