„Cselgáncsmódszer” a technológiai hűtésekben
2020/12. lapszám | Varga péter | 848 |
Figylem! Ez a cikk 5 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).

A termokémiából tudjuk, hogy exoterm reakciónak nevezzük a hőfelszabadulással járó kémiai reakciókat. Most az vizsgáljuk meg, miként lehet az exoterm hőt hasznosítani technológiai folyamatokban.
Amennyiben a reakciót egyensúlyban szükséges tartani, a felszabadult hőenergiát el kell vezetni a folyamatból, általában a környezetbe, azaz hűteni kell a technológiát. A kérdés az, hogy ezt a hőt csak kidobjuk, hűtőrendszerrel visszük el újabb villamos energia fogyasztásával, vagy esetleg kihasználjuk hűtésre abszorpciós berendezések bevonásával. A következő példánkban egy etilén-glikol-gyártási folyamatot elemezünk a fenti szempontok irányából.
A cikk még 5 753 karakternyi szöveget tartalmaz.
A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.
Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, itt tud bejelentkezni.
Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?
990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!
Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?
1990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.
Legyen ön is előfizetőnk!
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.