Vigyázat, az ajtók – és az ablakok is – záródnak!
2018/11. lapszám | Király Tamás | 1045 |
Figylem! Ez a cikk 6 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
Az energiatakarékossági rendeleteknek, kihívásoknak megfelelve, az épületeinket egyre jobban szigeteljük, így egyben légzáróvá is tesszük. Akár felújításról, akár új építésről beszélünk, az elsődleges szempont a külső szerkezetek jó hőszigetelő képességének biztosítása, ezért fokozott légzárású nyílászárókat alkalmazunk.
A teljes légzárás következtében azonban sajnos kockázatot is vállalunk, mivel megfelelő légcsere hiányában a bent termelt pára, szén-dioxid, illetve egyéb szennyező anyagok sem tudnak eltávozni. A kellemetlenségeken túl további problémát okozhat a penész, nyirkosság megjelenése, a különböző bútorokból kipárolgó illékony szerves vegyületek (VOC), a radon, a poratka megjelenése is.
A cikk még 6 248 karakternyi szöveget tartalmaz.
A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.
Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, itt tud bejelentkezni.
Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?
990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!
Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?
1990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.
Legyen ön is előfizetőnk!
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.
Fentiek figyelembevételével minden építést, korszerűsítést ténylegesen komplexen, átgondoltan kell kezelni, hiszen egyes részek kihagyása sok bosszúságot és a későbbiekben további veszélyeket, problémákat, költségeket okozhat. A fenntartható fejlődés és környezettudatosság jegyében tehát mindenképpen a felhasznált energia minimalizálására kell törekedni, de figyelembe kell venni az épület és az alkalmazott készülékek, berendezések adottságait és az alkalmazni kívánt legkorszerűbb technológiák korlátait is.