Barion Pixel

VGF&HKL szaklap

HKLKlímatechnika

Klímafödém

A tervezés a rendszer lelke

2022/5. lapszám | Erdősi Csaba |  719 |

Klímafödém

Construma nagydíjat kapott az egyik neves hazai építőipari gyártó klímacsövekkel előszerelt födémmegoldása. A társaság standjánál sikerült néhány szót váltanunk a rendszert jól ismerő mérnökkel. A lényeg: a gyártó mindig a gépésztervező rajzai alapján készíti el a födémelemeket, így mindegyik födém más és más, igazodva a készülő épület igényeihez.

Egy építkezés, nem kis részben a bonyolult gépészeti rendszereknek, mára jóval összetetteb feladat, mint korábban volt. A munkafolyamatokat leegyszerűsítő, előregyártott és méretpontos megoldások jó szolgálatot tesznek abban, hogy egy-egy épület gyorsabban, hatékonyabb kivitelezés mellett készülhessen el. Ha például egy felületfűtési rendszert készen kapunk, és csak be kell emelni a helyére, óriási munkaigényt takarítunk meg a helyszínen ahhoz képest, mintha nekiállnánk letekerni a csövet.

A cikk még 4 411 karakternyi szöveget tartalmaz.

A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.

Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, .

1 cikk 990 Ft

Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?

990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!

Megveszem
ezt a cikket

1 lapszám 1990 Ft

Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?

1990 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.

Megveszem
ezt a lapszámot

1 éves előfizetés 9990 Ft

Legyen ön is előfizetőnk!

A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.

Érdekel az
előfizetés

FelületfűtésFelülethűtés

Kapcsolódó

Aktív betonfödém

Aktív betonfödém

Gyárilag előszerelt födémfűtés, -hűtés panelek