CO-vészjelzők összehasonlítása
2018/1-2. lapszám | Lantos Tivadar | 9462 |
Figylem! Ez a cikk 5 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).

A piacon egyre kevesebb márkájú, típusú szén-monoxid-vészjelzőt kapni. Tapasztalatunk, hogy a legtöbb gyártó, forgalmazó megszüntette a termékek értékesítését, illetve a CO-gázon túl más gázok érzékelésére képes berendezéseket árusít inkább. Hazánkban még mindig nagy számban vannak nyílt égésterű tüzelőberendezések, melyek mellé elengedhetetlen a szén-monoxid-vészjelző készülék.
Egyre kevesebb a készülék
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium honlapján elérhető a CO-vészjelzők pozitív és negatív listája egyaránt, mely felhívja a szakemberek és a lakosság figyelmét arra, milyen készülékeket vásároljanak, telepítsenek, illetve milyet ne. A lista meglehetősen régen, 2015 decemberében frissült utoljára, ezért is döntöttünk úgy, hogy felkeressük a hatósági vizsgálaton megfelelőnek minősített készülék gyártóit, forgalmazóit, és összehasonlító táblázatban közöljük az eredményeket. Miután 2014-ben a VGF szaklap bevizsgáltatta az akkor forgalomban lévő készülékeket, melynek során kiderült, hogy 10 készülékből 9 életveszélyesnek mondható, a CO vészjelzők a széles közvélemény érdeklődését váltották ki. Szinte mindenki számára fontossá vált, hogy megbízható márkájú életmentő készüléket szereltessen fel a gázkazánhoz, fali vízmelegítőhöz, kályhákhoz. Ennek következtében csak a legjobbak maradtak talpon, de még a pozitív listán szereplők névsorát is megtépázta az egy-két márkához történő ragaszkodás. A megkeresés alkalmával ugyanis a gyártók, forgalmazók elmondták, hogy nem értékesítik tovább vagy kifuttatják a terméküket. Így a leginkább közkedvelt típusok maradnak forgalomban, valamint néhány terméket a közeljövőben lehet még kapni a felhalmozott készletek erejéig.
A cikk még 3 538 karakternyi szöveget tartalmaz.
A teljes cikket bejelentkezés után olvashatja el,
ha ön előfizetőnk vagy megvásárolta a cikket vagy a lapszámot.
Ha van előfizetése, vagy már megvásárolta ezt a tartalmat, itt tud bejelentkezni.
Elolvasná ezt a cikket, de nem előfizetőnk?
400 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megveheti és azonnal elolvashatja. A megvásárolt cikkhez a későbbiekben is korlátozás nélkül hozzáférhet. Legyen előfizetőnk és minden tartalmunkat korlátozás nélkül elolvashatja!
Csak ezt a lapszámot vásárolná meg?
1500 Ft-ért, online bankkártyás fizetéssel, azonnal megvásárolhatja a lapszámot, amelyben ez a cikk olvasható, ezzel hozzáférést kap a szám összes cikkéhez, amit pdf formátumban le is tölthet.
Legyen ön is előfizetőnk!
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alakommal jelenik meg. Válasszon papíralapú vagy digitális előfizetést! Előfizetőink korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is.