Parádi Ervin
okl. bányagépész és bányavillamossági mérnök, okl. munka- és tűzvédelmi mérnök, munka-, tűzvédelmi és igazságügyi szakértő
127 | |
1989-ben végzett a Miskolci Egyetem bányagépész és bányavillamossági szakán, később munkavédelmi és tűzvédelmi szakmérnöki képesítést is szerzett.
Munkáséveiben rövid időre megfordult a szén-, a bauxit- és az olajbányászat egyes területein, később egy olajipari cég beruházójaként is tevékenykedett, azonban robbanásvédelemmel kapcsolatos tapasztalatait leginkább a közel két évtizedes PB-tároló és -töltőüzem vezetőjeként szerezte.
Jelenleg vállalkozóként robbanásbiztonság-technikai területen végez mérnöki tanácsadást és felnőttképzési oktatást, valamint igazságügyi szakértőként tevékenykedik a munkavédelem, a tűzvédelem és az ipar számos területén.
Parádi Ervin cikkei
Gázüzemű égetőberendezések robbanásvédelme
a 3/2020. I. 13. ITM rendelet tükrében 2.
2024. április 29. |
577
1 5 (1)
Az előző lapszámban – a teljesség igénye nélkül – ismertetésre kerültek azok az alapvető, a robbanásvédelem területével összefüggő problémák, amelyek jellemzik a jelenleg létesített vagy létesülő fokozottan tűz- vagy robbanásveszélyes gázokat felhasználó égetőberendezések gáztechnológiai helyiségeit. Azonban az előzőekben már kifejtetteken kívül is vannak problémák, így folytatjuk a téma tárgyalását.
Gázüzemű égetőberendezések robbanásvédelme
a 3/2020. I. 13. ITM rendelet tükrében 1.
2024. április 5. |
665
1 5 (1)
Magyarországon az elmúlt időszakban jelentős beruházások történtek, történnek és vélhetően történni is fognak. Ezen beruházások keretében számos égetőberendezés épült meg fűtés, vagy technológiai céllal. Megtalálhatók közöttük a kisebb, néhány száz kW-os és a több MW teljesítményű gázüzemű égetőberendezések is. Terjednek a gázmotoros villamos energia előállítására képes technológiák, de a beruházók a fűtőanyag kiválasztásában tanácstalanok az energiahordozók hektikus beszerzési ára és az ellátási láncok bizonytalansága miatt. Ezért kerülnek előtérbe a többfajta éghető gázt felhasználó rendszerek, amelyek egyrészt földgázüzemmel, másrészt propán, bután vagy ezen gázok keverékeivel is működőképesek.