Barion Pixel

VGF&HKL szaklap

Google Kiemelt hírek

CO mérgezés hajnalban

2014. január 7. | MTI |  1884 |

Az alábbi tartalom archív, 12 éve frissült utoljára. A cikkben szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).

CO mérgezés hajnalban

A szülőket és gyereküket is kórházba kellett vinni Budapesten, a XVI. kerületi Rákosi úti otthonukból, miután szén-monoxid-mérgezést szenvedtek ma hajnalban, közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője. Kisdi Máté elmondta, hogy a család a mentőktől kért segítséget, akik riasztották a katasztrófavédelmet. A nagy erőkkel kivonuló tűzoltók rendkívül magas szén-monoxid-koncentrációt mértek a hatvan négyzetméteres lakásban, amelyben nem volt szén-monoxid-mérő. A sajtószóvivő hozzátette, hogy még vizsgálják ugyan a történteket, de vélhetően az előszobában felszerelt cirkókészülék okozhatta a mérgezést. A társasház többi lakásában élőket az eset nem érintette.

Súlyos baleset történt hajnalban Budapesten, írja a távirati iroda. A szülőket és gyereküket is kórházba kellett vinni Budapesten, a XVI. kerületi Rákosi úti otthonukból, miután szén-monoxid-mérgezést szenvedtek ma hajnalban, közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője.

Kisdi Máté elmondta, hogy a család a mentőktől kért segítséget, akik riasztották a katasztrófavédelmet. A nagy erőkkel kivonuló tűzoltók rendkívül magas szén-monoxid-koncentrációt mértek a hatvan négyzetméteres lakásban, amelyben nem volt szén-monoxid-mérő. A sajtószóvivő hozzátette, hogy még vizsgálják ugyan a történteket, de vélhetően az előszobában felszerelt cirkókészülék okozhatta a mérgezést. A társasház többi lakásában élőket az eset nem érintette.

 

 

 

 

A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alkalommal jelenik meg. A lap cikkei a fűtéstechnika, gázellátás, vízkezelés területei mellett a hűtés-, klíma- és légtechnika témaköreit tárgyalja. A VGF elsődlegesen az épületgépészeti kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, társasházkezelők, beruházók, ingatlantulajdonosok és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, problémái és megoldásai iránt.

A VGF&HKL előfizetési díja egy évre 13 990 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így közel 26 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.

Érdekel az előfizetés →

Beleolvasok →