Az építőipar legjelentősebb hazai kiállítása, a CONSTRUMA és vele egy időben a RENEO Nemzetközi megújuló energia szakkiállítás
2014. február 13. | VGF&HKL online | 1334 |
Az alábbi tartalom archív, 11 éve frissült utoljára. A cikkben szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).

Középpontban a megújuló energia. Az építőipar legjelentősebb hazai kiállítása, a CONSTRUMA és vele egy időben a RENEO Nemzetközi megújuló energia szakkiállítás 2014-ben ismét várja a kiállítókat. Április 2-6. között, számos szakmai konferencia kíséretében kerül sor az építőipar, megújuló energiák legszélesebb kínálatát felvonultató rendezvényre.
kiállítás csokor iránt a kiállítani szándékozó cégek részéről sokkal élénkebb az érdeklődés, mint a tavalyi évben. Több nagy kiállító, gyártó cég, akik az elmúlt években nem állítottak ki, most ismét visszatérnek. Mindez jól jelzi a tavalyi év sikerét: a megújított koncepció beváltotta a hozzá fűzött reményeket, mind a kiállítók, mind a látogatók pozitív visszajelzése és a mostani érdeklődés alapján.
A CONSTRUMA 2014-ben is egy komplett építőipari-otthonteremtési kiállítási csokorként kerül megrendezésre, az építőanyagoktól a megújuló energián át az otthonos belső kialakításáig, a lakberendezésig a teljes palettát felöleli.
A régió meghatározó építőipari, épületgépészeti és településfejlesztési kiállításai körében a legalkalmasabb üzleti környezetben van aRENEO,amelyalapvetően a megújuló energiaforrások, energiatermelés, -ellátás, -tárolás, energetikai háttéripar, épületvillamosság, épületgépészet, energia hatékony építés témakörök termékkínálatát foglalja magába. Az idén az energetika, épületautomatizálás témaköre is középpontba kerül.
NAGYSZABÁSÚ SZAKMAI KÍSÉRŐPROGRAM:
A RENEO kiállítást – mint a csokor többi rendezvényét is - széleskörű szakmai támogatottság mellett szervezzük, partnereink segítségével már körvonalazódik a szakmai program, melyek fókuszában a megújuló energia, az épület- és településenergetika, épületautomatizálás áll.
Április 2.
A településenergetika lehetőségei
Konferencia a Magyar Energetikai Társaság összefogásában
A MET Energia Műhely sorozata településenergetikai témájú fórumának célja, hogy az energetikára vonatkozó országos folyamatokat (EU energiahatékonysági irányelvének bevezetése, az EU 2014-2020 közötti támogatási programja, a hazai hozzáadott érték, stb.) figyelembe véve, átfogó képet adjon a vezetékes és decentrális energiaellátás előtt álló feladatokról és kihívásokról. A hazai települések energetikai helyzetének vizsgálata mellett betekintést ad a külföldi megoldásokba is. Kiemelten kezeli a hazai hozzáadott érték növelésének és a települések környezetében fellelhető energiaforrások hasznosításának lehetőségeit. A fórum nagy hangsúlyt helyez a már megvalósított, a helyi közösségek érdekeit szolgáló, gazdaságilag és környezetvédelmileg pozitív példák bemutatására.
Április 2-3.
ÉPÜLETENERGETIKAI NAPOK – Konferencia 4 szekcióval:
április 2. 10,00-13,00 Épületenergetikai szekció
14,00-17,00 Épületautomatizálási szekció
április 3. 10,00-13,00 Hőtermelés szekció
14,00-17,00 Szellőzés technikai szekció
Az Épületenergetikai Napok a CONSTRUMA kísérőrendezvényeként -a RENEO szakkiállítással összhangban- az épületgépészet és társterületei, így az épületenergetika, az épületautomatizálás, hőellátás és szellőzés területén nyújt aktuális tájékoztatást tervezőknek, kivitelezőknek, üzemeltetőknek egyaránt
Április 4.
MEGÚJULÓ ENERGIA HASZNOSÍTÁS KONFERENCIA
A konferencián minden a „zöldenergia” körül forog: többek között szó esik a geotermikus városfűtésről, hőszivattyús projektekről, geotermikus hőszivattyús rendszerekről, napkollektoros hőtermelés aktuális helyzetéről, a biogáz iparág jelenéről és jövőbeli lehetőségeiről, a megújuló energiaforrások automatizálási feladatairól.
A kiállításcsokor részletes programja a www.construma.hu oldalon és a www.reneo.hu oldalon folyamatosan frissítve megtalálható.
ÖKO CITY STAND az NFM, a GM, az ÉMI és a Katasztrófavédelmi Főigazgatóság támogatásával: a szemléletformáló projekt keretében az ÉVOSZ MAKÉSZ összefogásában felépül és a KNX Hungary Épületautomatizálási Egyesület jóvoltából üzemelni fog egy közel 40 m2-es családi ház. Előadó fórum és egy kormányzati tájékoztató sziget is üzemel közvetlenül a ház mellett. Az ÖKO CITY feladata az, hogy megmutassa a látogatóknak, hogy milyen épületgépészeti megoldásokkal, építőanyagokkal, automatizálási rendszerrel lehet egészségesen, biztonságosan, környezetbarát módon, és megfizethetően, közel nettó 0 energia felhasználású épületet építeni, felújítani, üzemeltetni.
A D pavilonban üzemelő kormányzati tájékoztató szigeten 5 napon keresztül segítséget nyújtanak az ÉMI, a Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és más intézmények szakemberei a megváltozott támogatási rendszerrel, az új jogszabályokkal és egyéb műszaki előírásokkal kapcsolatban.
A kiállítás ideje alatt ingyenes pályázati és finanszírozással kapcsolatos tanácsadás is lesz a GOODWILL és a GOODWILL ENERGY Kft. közreműködésével.
Bővebb információ a kiállításról: www.construma.hu, www.reneo.hu
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alkalommal jelenik meg. A lap cikkei a fűtéstechnika, gázellátás, vízkezelés területei mellett a hűtés-, klíma- és légtechnika témaköreit tárgyalja. A VGF elsődlegesen az épületgépészeti kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, társasházkezelők, beruházók, ingatlantulajdonosok és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, problémái és megoldásai iránt.
A VGF&HKL előfizetési díja egy évre 9990 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így közel 25 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.