A cégek átvehetik a szakképzést?
2017. április 21. | VGF online | 1842 |
Az alábbi tartalom archív, 7 éve frissült utoljára. A cikkben szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
Legalábbis léteznek ez irányú kezdeményezések. A legutóbbinál egy multi a saját, természetesen szuper tanműhelyében gépi forgácsoló, CNC gépkezelő, gépgyártás technológiai technikus tanulókat oktat a duális képzés keretein belül. Mindez annak lehet az előfutára, hogy amely cégnek szüksége van szakemberre, az már a középiskolában kiválasztja és képezi, saját technológiájára tanítja őket.
Szakmunkásokat képez a Knorr-Bremse Budapest
Duális képzés elindításáról állapodott meg a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrummal és két tagintézményével, az Eötvös Loránd és a Szily Kálmán szakgimnáziumokkal. A vállalat most épülő Tanműhelyének kapacitása akár öt szakma gyakorlati ismereteinek oktatására is lehetőséget biztosít majd.Aszeptembertől induló képzésben résztvevő fiataloknemcsak munkahelyi tapasztalatokhoz jutnak, hanem akár állásajánlatot is kaphatnak a cégtől.
A szakmai kapcsolatok ápolásáról és duális szakképzés elindításáról állapodott meg a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum és két tanintézménye, az Eötvös Loránd Szakgimnázium és Szakközépiskola, és a Szily Kálmán Műszaki Szakgimnázium Szakközépiskola és Kollégium a Knorr-Bremse Rail Systems Budapesttel. A háromoldalú együttműködési megállapodást az említett intézmények vezetői és a Knorr-Bremse Budapest ügyvezetői látták el kézjegyükkel. Az ünnepélyes aláírási eseményen jelen volt és beszédet mondott dr. Palkovics László, felsőoktatásért felelős államtitkár is.
A Knorr-Bremse Budapest tervei szerint, a tanműhelyében szeptemberben 30 diák kezdheti meg tanulmányait duális képzés keretében. A képzésben résztvevők az említett intézmények gépi forgácsoló, CNC gépkezelő, gépgyártás technológiai technikus szakos tanulói közül kerülnek majd ki. Ez lesz Magyarország egyik legnagyobb és legjobban felszerelt üzemi tanműhelye, ahol a tanulói létszám 2019-re 60 főre emelkedhet, és a diákok további újabb szakmákban szerezhetnek szakképesítést és munkahelyi tapasztalatot.
„A gazdaság növekedésével jelentkező szakemberhiányt a hazai oktatás megerősítésével kell megoldanunk. A magyar kormány ezért örömmel támogat minden olyan kezdeményezést, amely itthon kínál képzést és szakmai karriert a tehetséges magyar fiataloknak”- mondta dr. Palkovics László az aláírási ceremónián.
„A Knorr-Bremse Budapest a nemzetközi innováció élvonalához tartozó vállalat, ráadásul nálunk a gyártás és a fejlesztés egy helyen van, így a legkorszerűbb technológiákkal ismerkedhetnek meg a Tanműhelyünkben tanuló diákok. A duális képzéssel, a szakember-utánpótláson túl, az a célunk, hogy a Knorr-Bremse munkakultúrájával is megismertessük a nálunk tanuló diákokat” – mondta Sávos András, a Knorr-Bremse Budapest ügyvezető igazgatója, hozzátéve, hogy a képzésben résztvevő diákok ösztöndíjat, de akár állásajánlatot is kaphatnak a vállalattól.
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alkalommal jelenik meg. A lap cikkei a fűtéstechnika, gázellátás, vízkezelés területei mellett a hűtés-, klíma- és légtechnika témaköreit tárgyalja. A VGF elsődlegesen az épületgépészeti kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, társasházkezelők, beruházók, ingatlantulajdonosok és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, problémái és megoldásai iránt.
A VGF&HKL előfizetési díja egy évre 9990 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így 22 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.