Kifizetődik az „élni és élni hagyni” gyakorlata
A Cu-Technik Kft. az Üzleti Etikai Díj egyik idei nyertese
2018. november 26. | VGF online | 1186 |
Az alábbi tartalom archív, 6 éve frissült utoljára. A cikkben szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
Üzleti Etikai Díjat nyert az 1990-ben alapított családi vállalkozás, a Cu-Technik Kft. Az épületgépészeti kis- és nagykereskedelemmel foglalkozó társaság ügyvezetője szerint a siker titka, hogy az „élni és élni hagyni” szellemében dolgoznak.
A Cu-Technik Kft. idei győzelme bizonyítja, hogy az etikus üzleti viselkedés az építőipartól sem idegen. Az épületgépészeti cég sikere a szakma és az iparág sikere is.
Bálint Andrea, a Cu-Technik Kft. ügyvezetője a díj átvételekor elmondta, hogy a cég sikerének titka, hogy az „élni és élni hagyni” szellemében végzik munkájukat. Nem hisznek a mindenáron való növekedésben, úgy tartják, hogy mindenkinek van helye a piacon, és tevékenységüket úgy végzik, hogy valós segítséget biztosítsanak. Azt vallják, hogy versenytársaik is sok mindenben erősek, akárcsak ők, és ha valamiben nem tudnak megfelelő segítséget nyújtani a partnereiknek, akkor inkább átirányítják a konkurenciához, mert szem előtt tartják, hogy az ügyfelek igényei a lehető legmaximálisabban ki legyenek elégítve.
Üzleti Etikai Díj
Az Üzleti Etikai Díj 2000 óta kiemelkedő szerepet tölt be az üzleti életben tisztességesen, felelősen működő cégek elismerésében. Az Üzleti Etikai Díj 2000 óta az üzleti élet rangos elismerésévé vált. A díjat László Ervin professzor, a Budapest Klub alapító elnöke, világhírű filozófus, író, számos akadémia tagja, és Demcsák Mária, a Piac & Profit üzleti magazin alapító főszerkesztője azzal a szándékkal hozták létre, hogy a magyar társadalom figyelmének középpontjába kerüljenek azok a hazai vállalkozások, amelyek felelős tevékenységükkel, gondolkodásukkal, a környezet és a társadalom érdekeivel összehangolt fejlesztéseikkel példát mutatnak. Az üzleti életben sikeres jelenlétükkel bizonyítékul szolgálnak, hogy a profit érdekei összeegyeztethetők a bolygó, az emberiség, a fenntartható fejlődés érdekeivel. Idén 10 cég - 4 kisvállalkozás, 2 közepes vállalkozás, 2 nagyvállalkozás és 2 multinacionális cég - nyerte el a díjat.
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alkalommal jelenik meg. A lap cikkei a fűtéstechnika, gázellátás, vízkezelés területei mellett a hűtés-, klíma- és légtechnika témaköreit tárgyalja. A VGF elsődlegesen az épületgépészeti kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, társasházkezelők, beruházók, ingatlantulajdonosok és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, problémái és megoldásai iránt.
A VGF&HKL előfizetési díja egy évre 9990 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így 22 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.