Milyen évünk lesz 2025-ben?
2024. december 19. | 523 |
A december a számvetés és a tervezés ideje is egyben. Ilyenkor rendszerint visszatekintünk a mögöttünk hagyott hónapokra, és megpróbáljuk kifürkészni, mit hoz a jövő.
2024-et nézve épületgépészként egy kicsit keserű lehet a szájízünk, mert nem beszélhetünk rekordokról, és persze nem a kiugró 2022-es esztendőhöz mérten, hanem a jóval konszolidáltabb 2023-hoz képest sem.
A gyengélkedés hátterében sok minden állhat, legelső sorban is az építőipar lanyha visszaesése. Az ágazat szinte minden szegmensében gyengülést mutatnak a statisztikák, és ez természetesen kihat az épületgépészetre is. Ezt jól tükrözi a megrendelésállományok alakulása, amely nem kecsegtet túl sok jóval a következő esztendőre sem. Persze elképzelhető előrelépés, hiszen a gazdaság egésze várhatóan bővülni fog, és egyes állami ösztönzők nyomán megélénkülhet az új lakások építésének piaca is.
Ön szerint milyen évünk lesz 2025-ben?
A szavazás lezárult
Eredmények:
6% |
Jelentős előrelépésre számítok. A gazdaság be fog indulni, ami magával húzza felfelé az épületgépészet piacát is. |
28% |
Valamelyest jobb évet várok, de ugrásszerű javulásra nem számítok. |
19% |
Szerintem sem jobb, sem rosszabb nem lesz az előzőnél. |
40% |
Egyáltalán nem látom, mitől lehetne itt javulás, sőt, érzésem szerint még enyhe visszaeséssel is számolnunk kell. |
7% |
Komoly visszaeséssel kalkulálok. |