Az év épületgépészei
2019. december 4. | Lantos Tivadar | 2224 |
Az alábbi tartalom archív, 5 éve frissült utoljára. A cikkben szereplő információk mára aktualitásukat veszíthették, valamint a tartalom helyenként hiányos lehet (képek, táblázatok stb.).
Az előző évek gyakorlata szerint idén is az Épületgépész Bál keretei között adták át az Év emberei kitüntetéseket, és a gépész szakma díjait. Lássuk, kiket tartott a szakma idén a legjobbaknak.
- Az Év Épületgépész Oktatója Lenkovics László lett, a Pécsi Tudományegyetem tanársegédje, aki tervezői és oktatói tevékenysége mellett, 2019-ben jelentős segítséget adott a pécsi hallgatók Solar Decathlon-sikeréhez.
- Az Év Épületgépész Mérnöke Katona László lett, aki vezető tervezőként kiemelkedően nagy és összetett szakmai feladatokat oldott meg.
- Az Év Épületgépész Tervezője Balogh András lett, aki az MMK Épületgépészeti Tagozata által kiírt pályázaton nyerte el a díjat a legjobb beadott tervezői pályamunkával.
- Az Év Épületgépész Kivitelezője címet Juhász Péter nyerte, aki harminc munkatársával számos mintaértékű létesítmény kivitelezését végezte el Egerben és környékén.
- Az Év Épületgépész Márkaképviselője címet, a szakmai zsűri döntése szerint Sziládi Sándor nyerte el. Az általa bevezetett márkák az adott szegmens kiemelkedő termékei lettek, az általa vezetett Ép-Gépész Holding Kft. pedig Magyarország egyik legjelentősebb víz-gáz-fűtés vállalatává fejlődött.
- A Magyar Épületgépészeti Koordinációs Szövetség Épületgépészetért Díját Borbély Tibor és dr. Szekeres József kapta.
- A Magyar Épületgépészek Szövetsége a Meszlényi Zoltán Díjat Takács Gábornak adományozta, aki az uszoda- és légtechnika területén tervezői és kivitelezői munkáival, valamint fejlesztési tevékenységével alkotott maradót. 2002 óta elnöke a Magyar Uszodatechnikai Egyesületnek. Művelt, értékalapú és felelősségteljes polgári szemléletével jelentősen hozzájárult a szakmai közélet harmóniájának fejlődéséhez.
- A MMK Épületgépészeti Tagozata Macskásy Árpád Életműdíját dr. Halász Györgyné vette át. Az oktatásban eltöltött harminc éve alatt hallgatók ezreit készítette fel az épületgépész-mérnöki pályára. Közel két évtizedet töltött vezetőként a felsőoktatásban, a debreceni és gödöllői tanszékek vezetőjeként. Mindkét helyen alapítója a létesítménymérnöki szakoknak.
- A Macskásy Árpád Alkotói Díjat Lantos András kapta meg. 1996-tól saját tervezőirodát vezet, amellyel mintegy 850 tervezési munkát végeztek, köztük a HANKOOK Gumigyár, a SAMSUNG SDI képcső-, majd akkumulátorgyár, a GROUPAMA Aréna, a Magyar Zene Háza – Városliget Projekt, a MOL-VIDI Futball Stadion és a New York Palota tervezési munkáit.
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alkalommal jelenik meg. A lap cikkei a fűtéstechnika, gázellátás, vízkezelés területei mellett a hűtés-, klíma- és légtechnika témaköreit tárgyalja. A VGF elsődlegesen az épületgépészeti kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, társasházkezelők, beruházók, ingatlantulajdonosok és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, problémái és megoldásai iránt.
A VGF&HKL előfizetési díja egy évre 9990 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így 22 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.