Jön a XII. Országos Kéménykonferencia
2022. január 17. | VGF&HKL online | 1119 |

A Kéményjobbítók Országos Szövetsége 2022-ben 12. alkalommal rendezi meg Kecskeméten az Országos Kéménykonferenciát. A konferencia időpontja: 2022. március 24–25. A konferencia mottója: az égéstermék-elvezetés kialakítása az érvényes építési előírásoknak és a környezetvédelmi elvárásoknak megfelelően.
A konferencia az Agrármisztérium, az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Magyar Mérnöki Kamara, a Bács-Kiskun Megyei Mérnöki Kamara, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Magyar Épületgépészeti Egyeztető Fórum támogatásával valósul meg.
A konferencia tervezett témakörei átfogják az égéstermék-elvezetés aktuális kérdéseit, az aktuális jogszabályi háttér és a vonatkozó szabványok bemutatásától kezdve a konferencia időpontjában érvényes előírásoknak megfelelő égéstermék elvezetőkig, a tervezés, a kivitelezés és a jóváhagyás aktuális kérdésein át a levegőminőség javítására szolgáló intézkedésekig.
A tervezett szakmai program
A kiállítás megnyitásának időpontja március 24. csütörtök 9 óra. A megnyitón a résztvevők beszámolót hallhatnak a 2020. évi konferencián kiosztott CO-érzékelők követésének tapasztalatairól, valamint füstérzékelőket adnak át civil szervezetek képviselőinek. Fél tízkor nyitják meg a konferenciát, ezt követi a Meszléry-díjak átadása.
A 10 órakor kezdődő plenáris ülésen az Agrárminisztérium, az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság előadói tájékoztatást adnak a szakmát érintő és érdeklő kérdésekről, valamint a résztvevők előadást hallhatnak az EuroSkills/WorldSkills szerepéről a hazai szakképzésben és tehetség-gondozásban, az épületgépészet területén.
Az ebédszünet és a kiállítás megtekintése után következő előadások meghallgatása a mérnökök számára az előírt szakmai továbbképzés teljesítését jelenti.
Az előadások témái
- Az európai és magyar szabványosítás helyzete és az égéstermék-elvezetők kialakítását, méretezését érintő fontosabb témái.
- Energiatakarékos épületek tüzelőberendezéseinek levegőellátása.
- A gyűjtőkémények méretezésének kérdései.
- Az új energetikai előírások 2022-es bevezetésének hatása a lakossági tüzelőberendezések és kémények alkalmazására.
- A megfelelő légellátás hiányából fakadó egészség-károsodás okai és következményei.
- Kéményépítés Németországban, a kéményseprő szerepe és felelőssége a kéményépítésben.
- A kéményválasztással kapcsolatos elemzés.
A pénteki előadások témái
- A HungAIRy LIFE integrált projekt tevékenységei és a lakossági szilárdtüzelés fenntarthatósága.
- A fatüzelésű berendezések beépítésének szabályozása, a kályha és az égési levegő méretezés kérdései.
- A fűtőművi kaszkád égéstermék-elvezetés kialakítása Németországban.
- A modern kéménytechnika vívmányai.
- A gyűjtőkémények átalakításával kapcsolatos tapasztalatok.
- A kéményseprő munka gyakorlati kérdései.
A szakmai előadásokat a Kecskeméten megvalósult fatüzeléses fűtőmű bemutatása és Guttmann Szabolcs építész, Kolozsvár: Mesék meséje épített környezetünkről című előadása színesíti.
A konferencia résztvevői a korábbiakhoz hasonlóan ajánlásokat adhatnak le, amelyek közül a támogatást kapott ajánlásokat a Kéményjobbítók Országos Szövetsége továbbítja az illetékes kormányzati és szakmai szervekhez.
A konferencián bemutatjuk szakmánk múltját is: az érdeklődők megtekinthetik a Kéményseprő Múzeum és az Épületgépészeti Múzeum kiállítását. A Média Sarokban lehetőséget biztosítunk az épületgépészeti és energetikai szaklapok, az írott és elektronikus sajtó képviselőivel való kapcsolatfelvételre.
A VGF&HKL egy havi megjelenésű épületgépészeti szaklap, amely nyomtatott formában évente 10 alkalommal jelenik meg. A lap cikkei a fűtéstechnika, gázellátás, vízkezelés területei mellett a hűtés-, klíma- és légtechnika témaköreit tárgyalja. A VGF elsődlegesen az épületgépészeti kivitelezéssel foglalkozó szakembernek szól, de haszonnal olvashatják üzemeltetők, társasházkezelők, beruházók, ingatlantulajdonosok és mindenki, aki érdeklődik a terület újdonságai, problémái és megoldásai iránt.
A VGF&HKL előfizetési díja egy évre 9990 Ft, amelyért 10 lapszámot küldünk postai úton. Emellett az előfizetőink pdf-ben is letölthetik a legfrissebb lapszámokat, illetve korlátlanul hozzáférhetnek a korábbi számok tartalmához is, így közel 25 évnyi tudásanyagot vehetnek bírtokba.